IMG_0015
Garanti Edilen İçerik% w/w
Toplam azot (N)5
Amonyum azotu (N)1,5
Üre Azotu (N)3,5
Suda çözünür fosforpenta oksit (P2O5)5
Suda çözünür potasyum oksit (K2O)5

Kullanım

Sebze ve meyvelerde; 2-2,5 lt/da dozajında toprağın yapısına ve ihtiyaca göre 15-20 gün ara ile damlama sulama sistemleri ile topraktan uygulanır.
Yapraktan uygulamalardaki dozajı sebzelerde 150-200- cc/100 lt su, Meyvelerde ise 250-300 cc/100 lt su dozajında olmalıdır.

Karışabilirlik

Karıştırılmak istenilen malzemelerle ön karışım denemesi yapılmasında mutlak fayda vardır.

Açıklama

Florant, bitkilerin tür ve çeşit ayırt etmeksizin çiçeklenme mekanizmaları üzerine etkilidir. Bitkiler, çiçeklenme faaliyetlerini bilindiği üzere birçok fizyolojik reaksiyon sonunda gerçekleştirirler. Çiçeklenme için bilinen en gerekli element fosfordur. Bunun yanında çiçeklenme mekanizmalarını başlatan, tetikleyen ve koruyan faktörlerin en başında bazı enzim ve proteinler gelmektedir. Florant’ın çiçeklenme üzerindeki benzersiz etki mekanizması, içeriğinde bulunan enzim ve proteinlerden ileri gelmektedir. Florant tavsiye edilen şekilde uygun zamanda kullanıldığında bitkilerin çiçeklenme mekanizması uyarılmış olur. Böylece bitki çiçeklenmeye başlarken, fosfor elementinden maksimum düzeyde yaralanılması da teşvik edilmiş olur. Florant, toprak uygulamalarında bir çeşit ıslah materyali gibi davranır. Bünyesindeki malzemeler sayesinde toprak tuzluluğunu çözerken bir taraftan da toprak pH’ını tamponlama özelliği gösterir. Florant uygulanan bitkilerde çiçeklenme doğal yollarla teşvik edilmiş olur, fosforun bitki üzerindeki yarayışlılığı artarken gerekli olan miktar da düşer.