IMG_0020
Garanti Edilen İçerik% w/w
Suda çözünür bor (B)10

Açıklama

bor x içerdiği yüksek orandaki bor sayesinde bitkiler üzerindeki etkinliği maksimum seviyededir. Tavsiye edilen ve ihtiyaç duyulan koşullarda kullanıldığı sürece, bitkilerin bor noksanlıklarının önüne geçer. Diğer taraftan, yapraklarda sentezlenen karbonhidratın meyvelere aşınmasında büyük rol oynar. Bu sayede meyve olgunlaşması ve renk alması üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Döllenmede, dişicik hortumunun oluşmasını teşvik eder, yapısına girer ve düzenli bir meyve tutumu ve polenizasyon sağlar.

Karışabilirlik

Karıştırılmak istenilen malzemelerle ön karışım denemesi yapılmasında mutlak fayda vardır. Bor x yüksek ph özelliği gösteren ürünler haricinde, genellikle karışabilirlik problemi göstermez.

Kullanım

Meyve ağaçları; narenciye ve bağ’da, çiçeklenme öncesi, gözler açıldığında ve hasattan sonra, yapraklar henüz dökülmeden 50cc / da 2-3 uygulama yapılır. Topraktan erken baharda 400-500cc / da uygulanır. Sebzelerde; bitki çeşidi, büyüklüğü ve çinko noksanlığına bağlı olarak 50-100 cc/da dozajında yapraktan uygulanır. Hububat, çeltik, pamuk ve çilek’te; 50-100 cc/da dozajınlarında, ihtiyaca bağlı olarak yapraktan uygulanmalıdır. Zeytin, muz, kivi, ve avakado’da; 50-100 cc/da dozajlarında, ihtiyaca bağlı olarak yapraktan uygulanmalıdır.