Garanti Edilen İçerik% w/w
Toplam azot (N)8
Nitrat azotu (N)7,2
Amonyum Azotu (N)0,8
Suda çözünür kalsiyum oksit (CaO)15

Açıklama

Bioplane toprağın yapısı ve dokusunu fiziksel olarak iyileştirir. Toprağın sütrüktürünü ve su tutma kabiliyetini arttırır. Toprakta tuz birikimini önler. pH değerini düzenleyerek besin alımını kolaylaştırır. Toprakta yarayışsız halde bulunan bitki besin maddelerini yarayışlı hale getirir. Bitkilerin fiziksel etkilere karşı dayanıklılığını arttırır. Bitkilerin büyüme ve gelişimini hızlandırır. Saçak kök oluşumunu teşvik eder.

Karışabilirlik

Bioplane’nin asit karakterli kimyasallarla karıştırılması tavsiye edilmez. Bunun dışında karıştırılmak istenilen malzemelerle mutlaka ön karışım denemesine tabi tutulmalıdır.

Kullanım

Uygulama; bitkinin ve toprağın yapısına göre değişmekle birlikte, tüm bitkilerde, sezon boyunca en az 2-3 defa yapraktan veya topraktan uygulanmalıdır. Yapraktan uygulamalarda; sebzelerde (Domates, biber, patlıcan,hıyar, fasulye, çilek, kavun, karpuz vb) 200-300cc/100 lt su dozajında. Süs bitkilerinde (Karanfil, lilium, gerbela, gül, vb.) Bağlarda, meyve ağaçlarında (narenciye, elma, armut, şeftali, kiraz, kayısı, ayva, zeytin, antep fıstığı nar vb.) Tarla ve Endüstri Bitkilerinde (Pamuk, mısır, ayçiçeği, patates, şeker pancarı, çeltik, kanola, buğday, arpa, mercimek vb.) ihtiyaca bağlı olarak 250-400cc/100lt su dozajında uygulanmalıdır. Topraktan uygulamalarda ise; sebzelerde 2-2,5 lt/da dozajında, çiçeklenme başlangıcından başlanarak 15-20 gün ara ile damlama sulama sistemleri ile ve tüm diğer bitkilerde, yine damlama sulama sistemi ile dekara 3-5lt dozajında uygulanmalıdır.